אהבה משכבר הימים

נגרות או יותר נכון: תכנון נגרות – זו אהבתי משכבר הימים. ייתכן והעובדה שמשרתי הראשונה כמעצבת פנים הייתה תכנון פרטי נגרות באולם תצוגה מקסים של נגריה מיוחדת, עם אנשים טובים ומוכשרים, קרוב למקום שבו מתרחש הפלא, ליד ריח העץ וחדר הצבע – ייתכן שהיא השאירה בי "סימן" ושם נשתל הזרע שנבט וגדל לכדי האהבה הזו. כך או אחרת – היום זו כבר עובדה מוגמרת: אני אוהבת לתכנן פרטי נגרות לבתים שאני מעצבת. בעיני הם מהווים חותם אישי של בני הבית.

גם אם תכננתי עשרות ארונות אמבטיה, בגדים, נעליים או מעילים (למשל), וגם אם יש באמתחתי ידע מקדים על טווח מידות רצוי וניצול אופטימלי של חלל האחסון עדיין: בחירות משותפות שנעשות בנוגע למיקום הנבחר, העיצוב הכללי, הדלת, הקרניז, הרגליים, הגוון, הקישוטים והידיות הנבחרות בקפידה (תמיד בקפידה) – לעולם יהפכו כל ארון שכזה לאישי. ובכלל, ארון במהותו – הוא אישי, לא ?!

3

מעבר לעניין החותמת – הרי כל חלל צריך אחסון. בין אם הוא מעוצב בסגנון מינימליסטי ובין אם הוא חלל עשיר בפרטים. בין אם הוא מעוצב בשיק אורבני ובין אם בסגנון פרובנס. בין אם האדם שחי בבית אוהב לאחסן חשוף, פתוח, מכוונן תצוגה, ובין אם מעדיף סגור, מאופק, חופן בחובו. כל פרט נגרות הוא בעצם פונקציה באריזה מופלאה. כי הוא נולד מתוך צורך מוגדר ומתפתח לכדי מראה אהוב.

אני זוכה ללוות את הלידה הזו משלב הרעיון שמועבר במילים, דרך התכנון מותאם צורך שהופך לשרטוט מפורט, ועד לפלא של המוצר המוגמר. על עבודת הכפיים המופלאה – אחראי נגר מוכשר ואני נהנית מחוויית ה- wow: איך זה צמח מהדף, קרם עור וגידים וקיבל חיים.

 פרטי נגרות יכולים להאיר חלל, להעשיר חלל, לעשות חלל. נכון, לרוב הם יעלו יותר ממוצר מדף מוכן וייתכן ובתוך עוגת התקציב של בניית בית או שיפוץ או הלבשה של חלל – יהיה נכון לבחור היכן להשקיע במיוחד או עבור מה להתאמץ אבל בחירה נכונה תהיה שווה הכל וסביר שתוכיח עצמה בכל יום מחדש: כשנאהב לשהות באותו חלל, כשיהיה לנו נוח ויעיל להשתמש באותו פרט נגרות. כשנתפעם מעת לעת כמה טוב הוא מסתיר את הבלגן, או כשנגלה עד כמה מצליח ״לכפות״ עלינו סדר בזכות אופציות המיון והארגון שבו… ובמיוחד – כשיהיה לנו כיף לראות שוב ושוב כמה תורם לתצוגת האוסף האהוב עלינו (והגדל ללא הפסקה)…

אין כמו מראה עיניים של פרטי נגרות על כל סוגיהם וסגולותיהם. אז אני אשקוט עכשיו ואתן לתמונות לדבר… (צילום: הגר דופלט)

עוד על פתרונות אחסון – ניתן לקרוא: נעליים – אי אפשר בלעדיהן אבל קשה איתן על ספרים, ספריות ועלינו ביניהם.

WhatsApp chat